Trzy miejsca – dwa teksty: Gdańsk / Lubeka / Behlendorf

Jury Gdańskiej Galerii Miejskiej wyłoniło kolejne zgłoszenie do tegorocznej, już jedenastej edycji Grassomanii!

„Trzy miejsca – dwa teksty: Gdańsk / Lubeka / Behlendorf” to autorski projekt audialny Marcina Dymitera, który finalnie ma stać się również jedyną w swoim rodzaju publikacją. Praca dźwiękowa będzie nagrywana w trzech różnych miejscach, związanych z najbliższym otoczeniem Güntera Grassa i odniesie się do pytań o ich status, wpływ historii, czy też zmianę charakteru ich społeczności oraz krajobrazu (zwłaszcza tego dźwiękowego). W efekcie końcowym ze wszystkich nagrań powstanie wyjątkowy kolaż, który stanie się syntezą krajobrazów dźwiękowych zarejestrowanych w Gdańsku, Lubece i Behlendorfie.

Zapraszamy już niebawem!

Marcin Dymiter - porusza się w obszarze elektroniki, muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli, wystaw i przestrzeni publicznych. Gra do filmów niemych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Twórca map dźwiękowych, serii płyt "Pocztówki dźwiękowe" oraz projektu Field Notes oraz edukacyjnego cyklu muzycznego Tracklista. Współtwórca Instytutu Pejzażu Dźwiękowego. Producent muzyczny. Współtwórca i kurator - wspólnie z Ludomirem Franczakiem - festiwalu mikro_makro oraz innych projektów dźwiękowych. Stypendysta Uniwersytetu Sztuki w Berlinie, finalista konkursu Netmage International Multimedia Festival w Bolonii. Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011) i Fundacji Wyszehradzkiej (2012). Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.

www.emiter.org
www.field-notes.plOPEN CALL:
https://www.ggm.gda.pl/pl,0,0,2013,GRASSOMANIA_11_OPEN_CALL,0,0,index.php

GRASSOMANIA 11
Dotychczas była festiwalem, którego koncepcję corocznie opracowywały kuratorki: Iwona Bigos (2009 – 2013), Maria Sasin (2009 - 2013) i Marta Wróblewska (2013 - 2018). Po doświadczeniu 10 edycji pragniemy, aby Grassomania swoją formułą dostosowała się do nowych realiów artystycznych i potrzeb społecznych zgodnych z ideami demokracji i aktywizmu. Dlatego też oddajemy inicjatywę twórczą w Wasze ręce! Przez cały rok przyjmujemy zgłoszenia Waszych pomysłów nawiązujących do szeroko pojętej tematyki grassowskiej, ze szczególnym naciskiem na wątki bliskie ideałom przyświecającym ogólnopolskim obchodom Roku Antyfaszystowskiego oraz gdańskiego roku Wolności i Solidarności. Zachęcamy do nawiązywania żywego dialogu z twórczością Güntera Grassa, kolekcją jego prac oraz całorocznym programem Gdańskiej Galerii jego imienia. Interesują nas inicjatywy, którym nieobca będzie grassowska inklinacja do zaangażowanej intelektualnej polemiki, czynnej odpowiedzialności politycznej, obywatelskiej i artystycznej, związanej z zajmowaniem stanowiska w istotnych kwestiach dotyczących otaczającej nas rzeczywistości. Właśnie dialog twórczy pojmujemy jako kwintesencję demokratycznego społeczeństwa obywatelskiego. Upatrujemy w nim podstawowej formy komunikacji międzyludzkiej utrzymanej w pokojowej atmosferze gwarantującej wzajemne wsparcie, a stanowczo wykluczającej hierarchizowanie i podziały. Dlatego liczymy na Waszą kreatywność i eksperymentalność! Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym regulaminem tegorocznej Grassomanii i czekamy na Wasze zgłoszenia! WE WANT YOU!