"Grass a Kaszuby/i", okładka

"Grass a Kaszuby/i"

Katalog wystawy

Grass a Kaszuby/i
Seria Grass Plus

Katalog towarzyszy wystawie Grass a Kaszuby/i, która była eksponowana w Gdańskiej Galerii Güntera Grassa na przełomie 2017 i 2018 roku. Publikacja jest częścią serii wydawniczej GGM Seria Grass Plus. W katalogu znalazła się obszerna dokumentacja wystawy, jak również tekst Miłosławy Borzyszkowskiej-Szewczyk i cytaty z książek Güntera Grassa.

Seria Grass Plus jest przedsięwzięciem wydawniczym mającym na celu dokumentowanie i upowszechnianie projektów związanych z dorobkiem Güntera Grassa. Seria A stanowi kompilację kuratorskich wystaw opartych na dialogu i wypływających z inspiracji pracami artystycznymi Noblisty, wchodzącymi w skład kolekcji znajdującej się w Gdańskiej Galerii Güntera Grassa. Seria B jest zbiorem tłumaczeń fragmentów dorobku literackiego Grassa, dokonanych w drodze autorskiej selekcji zaproszonych do współpracy badaczy, ekspertów i artystów.

Wydawca: Gdańska Galeria Miejska (GGM)
Rok wydania: 2017
Redakcja: Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk, Marta Wróblewska
Teksty: Marta Wróblewska
Zdjęcia: Piotr Połoczański
Tłumaczenie: Patrycja Dusza, Marta Wróblewska, Karl Kuellmer, Bogumiła Cirocka, Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk
Projekt: Ania Witkowska
Język: polski, angielski, kaszubski
Miękka oprawa
88 stron
ISBN: 978-83-94673-46-8
Wydanie I. Gdańsk, 2017
Cena: 20 zł

Wydawnictwa Gdańskiej Galerii Miejskiej można zakupić osobiście w Gdańskiej Galerii Güntera Grassa (4G) przy ul. Szerokiej 37 i w Gdańskiej Galerii Miejskiej 2 przy ul. Powroźniczej 13/15, lub zamówić mailowo pod adresem: sklep@ggm.gda.pl.
* W przypadku sprzedaży wysyłkowej do ceny kupowanych wydawnictw należy dodać koszt wysyłki.